infolinia: 061 874 96 54
3

Wycieczki do Petersburga

Niezapomniana, pełna wrażeń wycieczka do Petersburga

Cena:500.00
Opłata rezerwacyjna
masz pytania?

ORIENTACYJNY PROGRAM WYCIECZKI
KRAJE BAŁTYCKIE – ST. PETERSBURG

 

POZNAŃ – RYGA – TALLIN - SANKT PETERSBURG - CARSKIE SIOŁO – PETERHOF – WILNO – POZNAŃ

 

Wyjazd z Poznania 7 czerwca 2014 r.

 

1 DZIEŃ ok. 1000 km - Zbiórka uczestników wycieczki do Petersburga w Poznaniu (parking przy basenie na ul. Chwiałkowskiego). Wyjazd ok. godz. 6.00, przejazd przez miasta polskie do uzgodnienia. Dojazd do Rygi ok. godz. 22.00, zakwaterowanie i nocleg w hotelu. Po drodze kilka przystanków, również obiad.

 

Wycieczki Petersburg - Ryga2 DZIEŃ - Śniadanie. Zwiedzanie Rygi z miejscową przewodniczką, starówki ryskiej z gotyckim kościołem św. Piotra, ratuszem (siedziba władz miejskich), Domem Bractwa Czarnogłowych. Mała i Wielka Gildia Kupiecka, mury miejskie, baszta prochowa i brama szwedzka, katedra katolicka św. Jakuba, parlament, zamek (siedziba prezydenta kraju) i katedra luterańska (największa w krajach bałtyckich). Zespół kamieniczek secesyjnych. Czas wolny.
Ok. godz. 16.00 wyjazd do Tallina (ok. 300 km).
Po drodze obiadokolacja, przyjazd do Tallina ok. 21.00, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

 

Wycieczki Petersburg - Tallin3 DZIEŃ - Śniadanie. Kilkugodzinne zwiedzanie niezwykle bliskiego kulturowo Helsinkom Tallina z miejscową przewodniczką. Zwiedzanie parku Kadrioru z pałacem, spacer starówką (z przepiękną zabudową gotycką) dzielącą się na Górne Miasto ze średniowiecznymi murami obronnymi oraz dwie średniowieczne wieże „Długi Herman” i „Gruba Małgorzata”. Zamek Tompea (siedziba rządu i parlamentu), prawosławny sobór Aleksandra Newskiego, katedra luterańska Toomikirk, Pole śpiewu. Czas wolny. Ok. godz. 15.00 wyjazd do Petersburga (ok. 350 km). Po drodze obiadokolacja i przejazd przez granicę Estonia-Rosja.W  Sankt Petersburgu późnym wieczorem ok. 23.00 zakwaterowanie na 5 noclegów w hoteliku.

 

Wycieczki Petersburg - Pałac Zimowy4 DZIEŃ - Śniadanie. Zwiedzanie wnętrza Pałacu Zimowego (Ermitaż) z przewodnikiem ok. 25 Euro – jedno z najsłynniejszych muzeów świata, w którym zgromadzono ponad 3 mln dzieł z różnych epok. Po południu zwiedzanie Teatru Mariańskiego, Gmachu Admiralicji, Gmachu Sztabu Generalnego, Pałacu Marmurowego, a także Cypla Wyspy Wasilewskiej, twierdzy Pietropawłowskiem, Nadbrzeża Uniwersyteckiego i Pałacowego Placu Senackiego ze słynnym pomnikiem Piotra I – Miedziany Jeździec. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg. Możliwy rejs nocnym stateczkiem po Newie oraz kanałach, pod podnoszonymi mostami – Wenecja Północy (koszt ok. 15 Euro.)

 

Wycieczki Petersburg - Bursztynowa komnata5 DZIEŃ - Śniadanie. Ok. 30 km Przejazd do Carskiego Sioła (miasto Puszkina oraz rezydencja carów rosyjskich). Zwiedzanie wnętrza Pałacu Katarzyny ze słynną Bursztynową Komnatą oraz zespołu parkowego z przewodnikiem (koszt ok. 25 Euro).
Przejazd do Pawłowska ok. 10 km - letnia rezydencja Cara Pawła. Zwiedzanie zespołu parkowego i pałacu (jeśli zdążymy, koszt ok. 10 Euro).
Obiadokolacja i powrót na nocleg. Z uwagi na białe noce możliwość spacerowania dla osób, które nie czują potrzeby snu.

 

 

Wycieczki Petersburg - Peterhof6 DZIEŃ - Śniadanie. Ok. 40 km przejazd do Peterhofu - byłej letniej rezydencji carskiej Piotra I Wielkiego, położonej nad Zatoką Fińską (rezydencja swoim przepychem przewyższa Wersal). Zwiedzanie Parku Dolnego (ok. 10 Euro), gdzie zbudowane są atrakcyjne fontanny i kaskady. Pałac można zwiedzić za dodatkową opłatą 10 Euro. Obiadokolacja i powrót do hotelu. Z uwagi na białe noce możliwość spacerowania dla osób, które nie czują potrzeby snu.

 

Wycieczki Petersburg - Cerkiew Spas na krowi7 DZIEŃ - Śniadanie. Zwiedzanie miasta, Cerkwi „Spas na krowi”, Soboru Św. Izaaka, Soboru Smolnego.
Zwiedzanie Fabryki Porcelany i muzeum porcelany ok. 10 Euro. Możliwość zakupu pamiątek. Powrót na obiadokolację i nocleg. Z uwagi na białe noce możliwość spacerowania dla osób, które nie czują potrzeby snu.

 

 

 

 

 

Wycieczki Petersburg - Wilno nocą

 

8 DZIEŃ – Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd z Petersburga i przejazd w kierunku Wilna na Litwie (ok. 800km). Po drodze obiad. Granica Rosyjsko-Estońska ok. 150 km od Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Wilna.

 

9 DZIEŃ - Po śniadaniu kilkugodzinne zwiedzanie miasta: Kościół Piotra i Pawła, Ostra Brama, stare miasto, katedra, cmentarz na rosie z miejscową przewodniczką. Czas wolny, obiad i wyjazd do Polski (ok. 800km).

 

 

 

 

Przyjazd do Poznania w nocy z 15-16 czerwca ok. godz. 2.00-3.00.

 

Pokoje zawsze dwuosobowe lub inne na żądanie z łazienką.
Dopłata za pokój jednoosobowy ok. 400 zł.
W Rydze, Tallinie, Wilnie zakwaterowanie w hotelu.
W Sankt Petersburgu zakwaterowanie w hoteliku (jest to kamienica wyremontowana i przerobiona  na pokoje hotelowe z łazienką), w samym centrum miasta, przy Newskim Prospekcie.

 

Koszt objazdowej wycieczki do Petersburga został skalkulowany na kwotę 550 Euro i 350 zł i zawiera:

 

  • wiza do Federacji Rosyjskiej.
  • przejazd komfortowym autokarem (barek, DVD, klimatyzacja,)
  • 8 noclegów, 8 śniadań, 3 obiadokolacje,
  • opiekę miejscowych przewodników polskojęzycznych w Rydze, Tallinie, Sankt Petersburgu i Wilnie,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • ubezpieczenie w Rosji na kwotę 30 tyś. Euro.

 

Koszty wstępów do odwiedzanych obiektów np. Ermitaż, Bursztynowa Komnata uczestnicy pokrywają we własnym zakresie (ok. 80 Euro).

 

Dokumenty potrzebne do uzyskania wizy rosyjskiej, paszport ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Rosji, to znaczy do końca grudnia 2014 r.

 

Wniosek wizowy i paszport należy dostarczyć na miesiąc przed początkiem wycieczki.

 

Rezerwacja wycieczki do Petersburga do 20 maja pod numerem telefonu 61 874 96 54, kom. 602-656-525.

Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 500 złotych, w tytule przelewu podając hasło "Wycieczki Petersburg Galinex" oraz swoje imię i nazwisko.
Numer konta: 75 1750 1019 0000 0000 1291 4822 (Raiffeisen Bank).

 


Pokaż Wycieczki Petersburg na większej mapie

 

Komentarze:

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.